MUSTAFA BOZBEY

Özgeçmişi

Nilüfer İlçesi Özlüce Mahallesi doğumluyum.İlkokulu Özlüce İlkokulunda, Orta ve lise öğrenimimi Bursa Cumhuriyet Lisesinde tamamladım. 1980 yılında Anadolu Üniversitesi M.M.F.İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde başladığım Üniversite eğitimime 4 yılda başarı ile bitirdim. 

Mesleğimle ilgili çeşitli şirketlerde şantiye mühendisi ve şantiye şefi olarak çalıştım. Bu arada Yüksek Lisans eğitimimi Eskişehir Anadalu Üniversitesi M.M.F. İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde Plaklar üzerine yaparak 1986 da Yüksek Lisansımı tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi oldum.

1986 da kendi şirketimi kurarak birçok fabrika ve konut projesine imza attım.

1999 da Bursa Nilüfer Belediye Başkanlığına aday gösterilmem ile birlikte KENT YÖNETİCİLİĞİM başlamış oldu. Nilüfer'de 20 yıl süre ile Bursa'ya ve Türkiye'ye örnek projelere imzaattık. Nilüfer'i ''Örnek ve lider'' bir kent yaptık. Türkiye' de 4 dönem üst üste ve 20 yıl süresince oylarını artırarak seçilen tek başkan olma şerefini bana veren Nilüferlilere teşekkür ediyorum. 

Bu başarıların ardından Sn Genel Başkanımızın isteği üzerine 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakının adayı olarak , Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday oldum. 31 Mart 2019 seçimlerinde Bursalıların önemli desteği ile % 47.03 ( 851.360) oy alarak CHP li olarak  Bursa tarihinde en yüksek oyu alan kişi oldum. Bursalıların takdirine mazhar olmak çok güzel bir duygu. Bursalılara gönülden teşekkür ediyorum. 

An itibari ile aile vakfımız olan Nilvak 'ın Başkanı olarak sosyal hizmetlerimize devam ediyorum.