BURCU ÇALHAN

Özgeçmişi

Bursa Anadolu Lisesi sonrası eğitimine Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde devam eden Burcu Çalhan, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine yapmıştır. Halihazırda Maltepe Üniversitesi'nde "İletişim Doktorası"na devam etmektedir. 

20 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası bir çok iletişim projesinin sorumluluğunu üstlenmiş olan Burcu Çalhan; kişilerin ve kurumların iletişim yetkinliklerinin gelişimine yönelik stratejik iletişim danışmanlığı yapmak üzere 2023 yılında "Burcu Çalhan İletişim, Eğitim ve Danışmanlık" şirketini kurmuştur. İletişim alanında verdiği eğitimlerin yanısıra iş dünyasının liderlerine yönelik bireysel iletişim koçluğu ve kurumsal iletişim danışmanlığı yapmaktadır. Stratejik İletişim, Kurum İçi İletişim, Kurumsal İletişim, Kriz İletişimi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Strateji Yayılımı, Pazarlama İletişimi, İtibar Yönetimi, Kurum Kültürü, Nesiller Arası İletişim, Topluluk Önünde Etkili Konuşma, Lider İletişimi, İkna Sanatı, Algı Yönetimi, Sunum Teknikleri, Medya ve Etkinlik Yönetimi başlıca uzmanlık alanlarıdır.

Çalışma hayatına ek olarak sivil toplum kuruluşlarında, özellikle gençlere yönelik; dijital çağda iletişim, etkili konuşma ve sunum teknikleri konularında gönüllü eğitimler vermektedir. 2018-2020 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubesi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.